​Кабмін погодив експеримент щодо спрощення реєстрації РРО та проведення пілотного проекту по використанню електронних касових чеків. (13.06.2018)

19 июня 2018

В.о. голови Мінфіна України Оксана Маркарова повідомила, що 13.06.2018 року відбулося чергове засідання КМ України на якому були прийняті 2 (дві) постанови щодо:

- спрощення використання реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів); - запуску «пілотного» проекту реєстрації та експлуатації новітніх моделей засобів комунікації та технологій у якості РРО.

О.Маркарова відмітила, що нині діюча процедура реєстрації РРО є достатньо складною та займає до 5 днів. Прийнята постанова спростить процедуру реєстрації касових апаратів (РРО) за рахунок використання електронного документообігу.

Друга постанова спрямована на запровадження пілотного проекту щодо реєстрації та використання новітніх моделей та технологій (мобільні телефони, планшети, ноутбуки та інші засоби комунікації) у якості РРО для формування та використання електронних касових чеків поряд із звичайними - паперовими. Нововведення передбачає он-лайн реєстрацію «Продавця» на сайті ДФС через мобільний пристрій, планшет, ноутбук та використання електронного чека з QR-кодом, який буде автоматично вноситись до реєстру в електронному кабінеті платника податків.

Для обробки даних ДФС планує використовувати 2 дата-центри з програмним забезпеченням виконаним за рахунок економії коштів по іншим проектам, завдяки використанню системи «Prozorro».

У якості «позитиву» відзначається – відсутність абонентської плати та «підтверджуючих» документів.

В.о. голови Мінфіну О.Маркарова висловила сподівання, що система застосування РРО буде легко інтегруватися з іншими, нині діючими системами ДФС та бухгалтерськими програмами.

За даними ДФС України, на цей час, у діючій системі реєстрації та обліку РРО зареєстровано та використовуються 283 тис. РРО, які використовують 109 тис. суб’єктів господарювання.